Jakiej marki żarówki lub xenony warto kupić do samochodu?

Wymiana żarówek w aucie bez wątpienia należy do rutynowych prac wykonywanych regularnie we wszelkich warsztatach samochodowych. Komponenty te z czasem ulegają wyeksploatowaniu, a ich prawidłowe działanie przesądza o bezpiecznym korzystaniu z pojazdu zgodnie z obowiązującymi przepisami. Wpływ na bezpieczeństwo jazdy ma zaś nie tylko właściwe zamontowanie żarówek halogenowych bądź xenonów, ale też ich odpowiedni wybór. Na jakie marki warto więc zwrócić uwagę, chcąc zakupić wysokiej jakości oświetlenie w przystępnej cenie?

Sprawdzeni producenci żarówek halogenowych i xenonów

Kierowcy, którzy poszukują nowych żarówek lub xenonów do swojego auta, bardzo często w pierwszej kolejności zwracają się w stronę najbardziej cenionych światowych producentów. Do największych marek produkujących oświetlenie samochodowe można zaliczyć:

  • Bosch,
  • Osram,
  • Philips.

To właśnie te firmy cieszą się największym zaufaniem właścicieli samochodów, gwarantując najwyższą jakość żarówek o odpowiednich parametrach. Wysoka klasa produktów idzie jednak w parze ze stosunkowo wysokimi cenami, dlatego niektórzy kierowcy zastanawiają się, czy istnieją alternatywy warte uwagi. Jeśli jednak nie stawiamy kwestii finansowych na pierwszym miejscu, żarówki jednej z tych marek stanowią idealne rozwiązanie.

Tańsze żarówki samochodowe zaufanych marek

W przypadku żarówek samochodowych niższa cena nie musi oznaczać niezadowalającej jakości czy krótkiej żywotności. Na rynku są bowiem dostępne produkty mniej popularnych, ale sprawdzonych marek dostarczających solidne oświetlenie za przystępną cenę. Mowa choćby o takich producentach jak Tungsram, Hella czy Optima, którzy proponują żarówki wysokiej klasy w niższej cenie niż w przypadku największych koncernów.

Chcąc zakupić tańsze oświetlenie samochodowe, zawsze należy pamiętać o kilku kluczowych zasadach. Nie warto stawiać na najtańsze produkty, ponieważ ich jakość zazwyczaj pozostawia wiele do życzenia, podobnie jak żywotność. Co więcej, trzeba zwrócić uwagę na konieczną homologację oraz parametry takie jak np. zasięg, barwa światła, równomierne oświetlenie czy redukcja efektu olśnienia.

Tym, o czym nie wolno zapominać, jest też prawidłowy, profesjonalny montaż żarówek halogenowych lub xenonów, którym powinien zająć się wykwalifikowany specjalista. Bezpieczeństwo nasze, naszych pasażerów oraz innych uczestników ruchu drogowego zależy bowiem zarówno od jakości żarówek, jak i ich nienagannej instalacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *