W wyniku działania warunków atmosferycznych, agresywnych środków myjących, warunków drogowych, sól, piach itp. Z biegiem czasu lampy samochodowe z tworzywa sztucznego tracą swoją przejrzystość co przede wszystkim przekłada się na znaczne zmniejszenie skuteczności świecenia przednich reflektorów oraz kiepski wygląd. Na powierzchni pojawiają się wżery oraz warstwa utlenionego plastiku, która z roku na rok postępuje coraz bardziej. Takie matowe reflektory mają znaczny wpływ na bezpieczeństwo na drodze. Emitowany przez nie słup światła jest rozproszony w każdą stronę przez co bardzo słabo oświetla drogę i przy okazji razi innych uczestników ruchu. Według badań spadek skuteczności w niektórych przypadkach może być nawet rzędu 80%!

Bardzo skuteczną metodą regeneracji lamp samochodowych jest ich lakierowanie. Metoda z lakierowaniem lamp moim zdaniem jest znacznie bardziej skuteczna od polerowania, a przede wszystkim długotrwała i bez obsługowa później. W przypadku metody z lakierowaniem powierzchnię zabezpiecza lakier, który jest odporny na UV no i sam lakier sprawia ze lampy są klarowne i szkliste, jak fabrycznie nowe i to przez długi czas.

Jedynym minusem jest czas pracy lakier utwardza się od 10-12 godzin tyle potrzeba czasu aby reflektor był gotowy do montażu już na samochód.