Regeneracja reflektorów – czy opłaca się ją wykonywać?

Bezpieczeństwo jazdy jest bez wątpienia najważniejszą kwestią, o którą musi dbać każdy kierowca, a jednym z podstawowych sposobów na unikanie niebezpiecznych sytuacji na drodze pozostaje kontrola sprawności reflektorów. Lampy samochodowe oświetlają drogę, odpowiadając za bezpieczeństwo nie tylko naszego auta, lecz także innych uczestników ruchu, ale z czasem ulegają wyeksploatowaniu. Wówczas kierowcy często zastanawiają się: czy opłaca się postawić na regenerację reflektorów?

Kiedy regeneracja lamp staje się konieczna?

Reflektory samochodowe są narażone na różnorodne czynniki obniżające ich sprawność – w tym przede wszystkim długotrwałe działanie promieni słonecznych, ale również na pyły, piasek czy opady atmosferyczne. W rezultacie z czasem klosze lamp tracą przejrzystość i pojawiają się na nich zarysowania, przez co nie mogą w pełni realizować swojej funkcji, a tym samym dbać o bezpieczeństwo jazdy. Co więcej, czasami może dojść też do uszkodzeń elementów wewnątrz reflektora, w tym np. odbłyśnika. Niezależnie od typu problemów, kierowca może wtedy zdecydować się na regenerację albo wymianę lamp.

Regeneracja czy wymiana? Co bardziej się opłaca?

Przed podjęciem decyzji o wymianie albo renowacji lamp samochodowych większość osób próbuje odpowiedzieć sobie na pytanie, co bardziej się opłaca. Warto wtedy pamiętać, że koszt regeneracji reflektorów w aucie zazwyczaj jest niższy od ceny zakupu nowego kompletu nawet o kilkaset złotych (a w przypadku popularnych xenonów nawet o kilka tysięcy). Przy kupowaniu lamp trzeba doliczyć również koszty ich montażu przez fachowca. 

Czy lepszym rozwiązaniem nie będzie zatem zakup używanych reflektorów samochodowych zamiast regeneracji dotychczasowych? Lampy z tzw. drugiej ręki rzeczywiście kosztują mniej niż nowe, ale ich sprawność i stopień wyeksploatowania bywają niewiadomą do momentu zamontowania. Co więcej, używane reflektory mogą nie pasować do posiadanego przez nas modelu. Chociaż koszt ich zakupu bywa więc niski, nierzadko kładzie na szali kwestię, której nie powinno się lekceważyć – bezpieczeństwo.

Profesjonalna regeneracja lamp

Kierowcy mogą również zastanawiać się, czy najlepszym wyjściem nie będzie samodzielna regeneracja lamp samochodowych. W teorii jest ona możliwa do wykonania, ale reflektory bardzo łatwo uszkodzić, osiągając efekt odwrotny do zamierzonego. Próba ich naprawienia w pojedynkę może doprowadzić je do stanu, w którym nie będą one nadawały się do jazdy, skutkując koniecznością kosztownego serwisu.

Regenerację lamp samochodowych należy zatem powierzyć w ręce fachowców, takich jak eksperci z Car Light Studio, którzy zajmą się profesjonalnym przywróceniem im nienagannej sprawności, a przy tym zaoferują atrakcyjny cennik usługi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *